JESTEŚMY JUŻ PONAD 30 LAT NA RYNKU!

WYPOCZYNEK, TWÓRCZE MYŚLENIE,  AUTOROZWÓJ DLA KAŻDEGO

"SPĘDZENIE WAKACJI RAZEM Z ECCE HOMO XXI BYŁO NIEZAPOMNIANE! JEST TO JEDNO Z MIEJSC NA ZIEMI, KTÓRE ZADZIWIA, ZACHWYCA ORAZ ZACHĘCA DO DZIAŁANIA NIEMAL NA KAŻDYM KROKU."

IMG_0567.JPG
20200815_123152.jpg
szkolenia 4.jpg

PRZY REZERWACJI DOWOLNEGO TERMINU,

KURSY HIMEMORY! I JAK SIĘ UCZYĆ OTRZYMASZ ZA DARMO

logo_png.png

4.8/5

750 OCEN

JEDYNA W POLSCE SZKOŁA 

TRENINGU PAMIĘCI

DLA KAŻDEGO

20200815_123152.jpg
190625_124.jpg
190625_037.jpg
190625_099.jpg
190625_010.jpg
IMG_0567.JPG
190625_110.jpg
IMG_0186.JPG
190625_117.jpg
IMG_0599.JPG
190625_011.jpg
190625_050.jpg
IMG_0722.JPG

Co robimy, jak długo i dlaczego tak dobrze?

Ecce Homo XXI powstała w 2002, nadając formę organizacyjno-prawną poprzednim działaniom szkoleniowym, wydawniczym, akcjom obozowym i medialnym, prowadzonym w różnej formie i intensywności od początków lat 90-tych ub. wieku. Jest znana dzisiaj i utożsamiana z wysokiej jakości szkoleniami dla firm, wykładami akademickimi, turnusami letnimi i zimowymi dla każdego oraz działalnością wydawniczą (bestsellery książkowe).

Cele: ułatwienie dostępu do wiedzy i inspiracji szerokiemu ogółowi społecznemu w zakresie przyspieszonego uczenia się, sprawności i kreacji w myśleniu i wszechstronnego rozwoju osobistego, włączając się w nurt tworzenia Społeczeństwa Przyszłości.

Kolejnym zadaniem jest zgrupowanie wokół idei głównej szerokiego grona specjalistów, ekspertów i sympatyków, zapewniających mocne zaplecze i poparcie społeczne dla proponowanych działań edukacyjnych. Flagowym przedsięwzięciem firmy są unikalne Wakacyjne Szkoły Treningu Pamięci, Twórczego Myślenia i Rozwoju, organizowane w formie turnusów letnich i zimowych dla wszystkich grup wiekowych.

 

Łączące zdobywanie wiedzy i umiejętności sprawnego wykorzystywania mózgu w procesach uczenia się i myślenia z kompleksowo pojętym rozwojem osobistym i samorealizacją.

We współczesnym,  lawinowo zmieniającym się i konkurencyjnym świecie jedyne źródło przewagi

to szybsze uczenie się,  entuzjazm, wykorzystanie pełni własnego potencjału i oryginalności, efektywne, twórcze myślenie, siła pracy zespołowej,  skuteczna komunikacja i wartościowe związki międzyludzkie.

MY POKAZUJEMY, JAK ZDOBYĆ TĘ PRZEWAGĘ!

Na turnusach Wakacyjnej Szkoły Treningu Pamięci i Twórczego myślenia jako jedyni w Polsce i być może w Europie, pokazujemy w ciągu zaledwie 10 dniu, w każdej grupie wiekowej  jak efektywnie korzystać ze skarbu który mamy pomiędzy uszami i jak czynić z procesu uczenia się swoiste dzieło sztuki, mieć przy tym mnóstwo frajdy a to wszystko bez żadnych wymagań wstępnych. 

To jest głupie, absurdalne i szalone! I wiesz co? I działa!

Podczas prowadzonych przez nas turnusów i szkoleń stale udowadniamy że nauka nie musi być żmudnym, męczącym procesem nie przynoszącym pożądanych rezultatów.

Że nauka dzisiaj powinna być aktem kreacji.

Że istnieją techniki pamięciowe które wielokrotnie przyspieszają zapamiętywanie informacji z dowolnej dziedziny, a Ci, którzy potrafią je wykorzystywać w praktyce są nazywani geniuszami, a nawet magikami...

Że to jest na każdą głowę i nie potrzeba wiele, aby znacząco pomóc swojej pamięć i przestać tracić życie na (niewłaściwe) stresujące i nieefektywne uczenie się.

2018

2019

2020

Główne elementy programu (w wymiarze i objętości modyfikowanych odpowiednio dla młodzieży i dorosłych):

W zakresie treningu pamięci:

 

  • Poznanie nowoczesnych technik uczenia się i
    wykorzystywanie ich w praktyce szkolnej i zawodowej,

  • Pobudzenie synergii obupółkulowej, ćwiczenia koncentracji
    i uwagi, poznanie zasad Accelarated Learning,

  • Rozpoznanie własnych strategii uczenia się, notowanie przy pomocy map myśli (Mind Mapping) i zasady szybkiego czytania,

  • Uczenie się w stanie relaksu i zadania przygotowujące do udziału w Memoriadach Szkolnych i Mistrzostwach Polski w Zapamiętywaniu.

W zakresie treningu wyobraźni:

 

  • ćwiczenia siły skojarzeń, poprawa synergii lewej i prawej półkuli mózgu (powrót do równowagi intelektualnej),