ZNIŻKA 50% TYLKO DO KOŃCA MAJA!

LUDZIE XXI WIEKU - NADESZŁA NAUKOWA REWOLUCJA!

"NAJLEPSZA KSIĄŻKA DOTYCZĄCA PAMIĘCI, JAKĄ MIAŁEM W RĘKACH. NAPISANA PRZYSTĘPNYM JĘZYKIEM, BARDZO MOTYWUJĄCA.

ZAWIERA METODY ZAPAMIĘTYWANIA,

KTÓRE NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ"

PRZY ZAKUPIE KSIĄŻKI, JEJ WERSJĘ PDF ORAZ KSIĄŻKĘ "JAK SIĘ UCZYĆ" OTRZYMASZ ZA DARMO

logo_png.png

4/5

72 OCENY

"TOTALNA REWOLUCJA

W PODEJŚCIU DO PAMIĘCI.

DLACZEGO NIE UCZĄ TEGO W SZKOLE?"

Drogi czytelniku,

Chciałbym ci powiedzieć, dlaczego i po co napisałem

tę książkę. Kilka lat temu, w czasie jednego z rejsów

na „Zawiszy Czarnym” na Baleary, odwiedzałem najważniejsze wyspy tego archipelagu.

Zauważyłem, że na największej, Majorce, oprócz urzędowego hiszpańskiego, mieszkańcy posługują się również odrębnym, zupełnie innym językiem balearskim, osadzonym głęboko w kulturze i spuściźnie historycznej tych wysp.

Ku mojemu zdumieniu kilkadziesiąt mil dalej na wschód,

na najmniejszej Minorce, zamieszkanej przez zaledwie kilkanaście tysięcy ludzi, słyszałem język minorkański, różniący się i od hiszpańskiego, i od sąsiedniego „majorkańskiego”; wykształcił się on w tej enklawie równie dawno, i pobrzmiewa w nim wiele naleciałości

z języka starofrancuskiego i włoskiego.

Zadziwiające. Mimo trendów ku globalizacji i uniformizacji naszego życia, świat wykazuje równie mocne

(i coraz mocniejsze) tendencje dywersyfikujące; 

 

Odwiedź nas - mówią - u nas zobaczysz, doświadczysz,

kupisz to, czego nie znajdziesz u sąsiadów.

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni... Jesteśmy INNI.  

Nadchodzący świat będzie światem podkreślania różnic. A jaki jest dzisiaj? Przede wszystkim mamy do czynienia z lawiną zmian. Dzisiejszy świat modyfikuje się tak szybko, że niekiedy wiedza sprzed roku przestaje już być aktualna. Rok temu na przykład mówiło się, że jeśli przyjąć całą wiedzę ludzkości, zgromadzoną do 1990 roku, za jednostkę, to w 2000 roku było jej już dwa razy więcej, a w 2010 będzie cztery razy więcej.

DZISIEJSZA WIEDZA PODWAJA SIĘ CO 2-3 LATA

Tak duże i tak szybko zachodzące zmiany wywołują u wielu ludzi poczucie niepewności, nawet zagrożenia. Wydaje się, że żyjemy na wulkanie.

 

Albin Toffler nazwał ten stan, szokiem przyszłości" - nie wiemy, dokąd nas te zmiany doprowadzą i czy damy sobie z nimi radę. Co więcej, jesteśmy świadkami niesłychanego postępu technologicznego. Właściwie to on jest powodem owego niebywałego przyrostu zmian, tej lawiny nowych infor- macji. Odkrycia w jednej dziedzinie, rozchodząc się przez sieć niemal natychmiast, powodują zmiany w dziedzinach nawet bardzo od siebie odległych.

1980

2015

dubai old.jpg
Image by David Rodrigo
Image by Mikel Parera

Jak korzystać z tej książki

 

 • Na początku zawsze zrelaksuj się, wykonując „gimnastykę mózgu”, konkretne ćwiczenia fizyczne i pozycje ciała, które pobudzają umysł. 

 • Następnie wprowadź się w stan OLS (Optimal Learning State) - przyjemny stan optymalnego uczenia się.

 • Będąc w nim, dobrze jest zwizualizować najbliższe cele uczenia się, tui teraz.

 • Dalej rozgrzej umysł specjalnie dobranymi ćwiczeniami, pobudzającymi koncentrację, wyobraźnię, lewą i prawą półkulę mózgu oraz ich synergię. 

 • Wprowadź się dodatkowo w dobry nastrój i wybuchnij śmiechem. Już samo to brzmi śmiesznie, ale jest potrzebne.Korzystaj z muzyki (Koncerty aktywne i pasywne)

 • Jeśli chcesz dobrze utrwalić i powtórzyć najważniejsze wątki, wnioski i przemyślenia tej książki, wykorzystuj w tym celu mapy myśli, podsumowujące treść każdego rozdziału

PRZY ZAKUPIE KSIĄŻKI, JEJ WERSJĘ PDF ORAZ KSIĄŻKĘ "JAK SIĘ UCZYĆ" OTRZYMASZ ZA DARMO

WIEDZĘ Z KSIĄŻKI "PAMIĘĆ" DOCENILI

CZY WARTO W OGÓLE MIEĆ LEPSZĄ PAMIĘĆ?

Image by Siora Photography

Pytanie, czy warto mieć lepszą pamięć, jest dzisiaj retoryczne. Dobra pamięć oznacza przecież oszczędność czasu, którego mamy ciągle za mało, większe zaufanie u innych,
przekładające się na większą efektywność naszego współdziałania z otoczeniem, a również, co chyba ważniejsze, większe zaufanie do siebie samego.

 

A to wpływa na większy spokój, luz i optymizm, wewnętrzny uśmiech, wyższą samoocenę i pewność siebie, ba!, nawet na skuteczniejszą kontrolę świadomości.

 

Wierzę, że ucząc się, stajemy się w pelni i naprawdę ludźmi.
W książce tej namawiam do uczenia się inaczej; chciałbym, abyś świadomie porzucił mechaniczne uczenie się (czyt. kucie),

a zaczął zapamiętywać z wyobraźnią, z wykorzystaniem całego potencjału mózgu i żeby ci się tego chciało.

 

Żebyś uczył się wedle własnych strategii, pobudzając przy okazji całą daną ci inteligencje, z twórczym myśleniem wlącznie. 
wybitny.

KTO NIE POWINIEN KUPOWAĆ TEJ KSIĄŻKI?

 • Jeśli uważasz, że nie warto się uczyć,
  dążyć do prawdziwie własnych celów

 • Jeśli idziesz za tłumem i wybrałeś życie dla weekendów;

 • jeśli nie interesuje cię albo nie wierzysz w potrzebę własnego rozwoju - nie kupuj tej książki. Stracisz tylko pieniądze i czas.

 • Jeśli uważasz, że cię nie stać, nie potrafisz, że nie dorównasz najlepszym i sam siebie „skreśliłeś lub pozwoliłeś skreślić się innym- nie kupuj tej książki. Tylko cię zdenerwuje.

 • Jeśli za jedyny sposób na radzenie sobie w życiu uważasz siłę i bezwzględność lub plany na swoją przyszłość wypełniasz wizją małego cwaniactwa - nie kupuj tej książki. Zdołuje cię światem innych możliwości, w które w dodatku nie wierzysz.

Image by Guillaume de Germain

Jeśli na którekolwiek z powyższych zdań odpowiedziałeś twierdząco - NIE KUPUJ TEJ KSIĄŻKI.