top of page
Makieta Akademia.png

Stań się geniuszem pamięciowym i najlepszą wersją siebie

Oszczędź 6701 zł i dołącz do 2% ludzi

wykorzystujących pełen potencjał swojego mózgu

Rejestracja do innowacyjnego programu edukacyjnego
Akademii Ecce Homo XXI już się rozpoczęła, ale wciąż masz czas aby dołączyć!

Do wszystkich
uczących się ludzi

Z tej strony Marek

Jestem założycielem Fundacji WCEEN (Wschodnioeuropejskie Centrum Ekologicznej Edukacji Niekonwencjonalnej) i Twórcą pierwszych programów edukacyjnych w Polsce bazujących na nowoczesnych technikach pamięciowych, a także pierwszym w Polsce autorem publikacji związanych z tą tematyką.

17098243_1887382377945212_1113305726796425906_n.jpg

Skoro już tutaj jesteś, przypuszczam że nie lubisz marnować czasu,
więc będę się streszczał. Zacznę od jednej, krótkiej historii, a jeśli temat
Cię wciągnie, trochę go rozwinę.

W skrócie...

Badania przeprowadzone przez Instytut Buzana, pokazują że zaledwie 2% ludzkości potrafi wykorzystać pełnię potencjału swojego mózgu.

Ten fakt skłonił mnie do stworzenia zaawansowanego programu edukacyjnego Akademii Ecce Homo XXI™, który pozwala na niepomierne zwiększenie całego potencjału intelektualnego człowieka (program gwarantuje nawet 4-krotną poprawę pamięci)

Na przestrzeni ponad 30 lat mojej działalności jako szkoleniowiec, autor, wykładowca i mentor (jeśli wybaczysz odrobinę samochwalstwa), przeprowadziłem ponad 20,000 szkoleń i pomogłem ponad 500,000 moich czytelników i słuchaczy w ponad 200 różnych dziedzinach.

Zgromadzone przeze mnie w tym programie metody efektywnej nauki,
auto motywacji i auto rozwoju, publikacje i materiały związane z tą tematyką do tej pory kosztowały naszych klientów 10,000 zł.

Jednak teraz, w tej specjalnej ofercie możesz dołączyć do Akademii i zyskać dostęp do setek niedostępnych nigdzie indziej materiałów w cenie 3,299 zł.

Gwarantujemy (dosłownie), że program o którym mówię będzie najlepszą inwestycją jaką kiedykolwiek podjąłeś dla swojej edukacji i rozwoju,

albo zwrócimy Ci wszelkie poniesione koszty.

(Wkrótce, standardowa cena w wysokości 10,000 zł powróci, zatem jest niewiele czasu aby skorzystać z tej oferty, więc zrób to już TERAZ.)

Tak. Oszczędzisz 6701 zł na programie funkcjonującym od ponad 30 lat, 
którego niesamowite działanie w kontekście przyspieszonego uczenia się, motywacji i szeroko rozumianego auto rozwoju zostało potwierdzone przez tysiące uczestników.

I, jeśli zdecydujesz się na uczestnictwo, nasz specjalistyczny kurs online

'Jak się uczyć', o wartości 750 zł, oraz kurs 'Hi! Memory - 5 minut dla pamięci'
o wartości 420 zł i
wszystkie nasze publikacje otrzymasz całkowicie za darmo.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tak ogromną zniżkę dla tak wartościowych produktów? 

Cóż. Ostatnie lata nie były lekkie dla żadnego z nas. Pandemia, wojna, kryzys ekonomiczny, obniżony poziom edukacji. Świat powoli nam się sypie i jak się okazuje, właściwa, jakościowa poprawa systemu edukacji może być dla nas jedynym ratunkiem. 

Dlatego postanowiłem, wraz z zespołem Ecce Homo XXI, że nadszedł czas, aby plan który wdrażałem przez połowę mojego życia służył jak największej ilości osób.

Ponieważ wiem, że wiedza o właściwie uczącym się mózgu może całkowicie odmienić życie. Zwłaszcza jeśli jest odpowiednio przekazana.

I nie chcę aby cena stała komukolwiek na przeszkodzie.

Jeśli dołączysz do Akademii już teraz, nasz specjalistyczny kurs online

'Jak się uczyć', kurs 'Hi! Memory - 5 minut dla pamięci' i wszystkie nasze publikacje otrzymasz za darmo.

Głównym celem Ecce Homo XXI jest ułatwienie dostępu do wiedzy i inspiracji szerokiemu ogółowi społecznemu w zakresie przyspieszonego uczenia się, sprawności i kreacji w myśleniu i wszechstronnego rozwoju osobistego, włączając się w nurt tworzenia Społeczeństwa Przyszłości - tak, aby za 15 lat Polska była krajem ludzi najszybciej uczących się w Europie.

Tak wygląda nasza motywacja.

Więc jeśli zastanawiasz się nad dołączeniem do naszej Akademii...

Lub jeśli po raz pierwszy słyszysz o tym programie i chcesz poznać niezawodny sposób na niepomierne zwiększenie Twoich możliwości intelektualnych… TERAZ jest NAJLEPSZY CZAS, aby zapisać się do Akademii Ecce Homo XXI!!

Sprawdź resztę historii poniżej. Zobacz szczegóły programu tutaj. Skontaktuj się z nami tutaj.  Zobacz badania dowodzące, że to działa tutaj. A jeśli interesuje Cię poznanie Twoich prawdziwych możliwości, ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ!

Dołącz do Akademii
Ecce Homo XXI

Czas na więcej szczegółów 

Skoro skrótowe informacje mamy już za sobą, czas na bardziej rozbudowaną historię.

Porozmawiajmy o tym, dla kogo właściwie jest ten program, jakie są jego założenia i co można dzięki niemu osiągnąć. W dużym skrócie, moja 33-letnia działalność w obszarze edukacji dowiodła, że techniki i strategie które prezentujemy w tym specjalistycznym programie, pozwolą Ci uczyć się szybciej i efektywniej nawet 4-krotnie, mieć więcej czasu, energii,
motywacji i precyzji w ustalaniu życiowych celów.

Mówię tu o doświadczeniach tysięcy uczestników programu Akademii
Ecce Homo XXI.

Akademia Ecce Homo XXI: Dla kogo jest ten program?

Od początku istnienia firmy Ecce Homo XXI (Obecnie WCEEN), przeprowadziliśmy ponad 20,000 szkoleń z zakresu nowoczesnych technik pamięciowych, efektywności osobistej i szeroko rozumianego auto rozwoju dla ponad 500,000 ludzi z Polski i zza granicy. 

Co ciekawe, metody które osobiście propaguję już ponad 30 lat, sprawdziły się w KAŻDYM przypadku. Niezależnie od tego kto je stosuje. Każdy może stać się absolutnym geniuszem pamięciowym. TY również.

Kogo mam na myśli?

- Studentów

- Uczniów 

- Nauczycieli

- Pedagogów

- Psychologów

- Rodziców
- liderów i menadżerów
- lekarzy, dziennikarzy, prawników

- i każdego myślącego człowieka chcącego odkrywać pełnię swojego potencjału intelektualnego

Opracowany przez nas program służy każdemu człowiekowi i pokazuje podstawy wiedzy o kreatywnym uczeniu się i myśleniu, na bazie przykładów, ćwiczeń i zabaw z wyobraźnią. Pokazuje, że istota kreatywności to umiejętność łamania starych i dostrzegania nowych związków i wzorców oraz tworzenie nietypowych kombinacji i połączeń. I może to wyćwiczyć każdy, również w obszarze uczenia się.

Co sądzą uczestnicy programu?

'Po raz kolejny niezwykle wydarzenie, problemu nie rozwiązałam ale chyba widzę światło w tunelu. Dziękuję Panie Marku wiem już dlaczego dla mojej córki udział w szkoleniu letnim był najwspanialszym wydarzeniem 2021 roku. Pozdrawiam serdecznie'

I.M

'Szkołę skończyłam w ubiegłym wieku, ale z wielkim zainteresowaniem wysłuchałam szkolenia.  Żałuję, że kiedyś nikt nie mówił o tym, jak się uczyć. Każdy zdany był na siebie i przeważnie kończyło się to na wkuwaniu

z podręczników. Dziękuję, wiele się nauczyłam'

C.M.

'Bardzo skorzystałam z tego szkolenia, ponieważ zarówno tematyka,

jak i wcześniejsza wiedza są już nie tylko znajome, ale trochę uporządkowane. Wykłady i ćwiczenia w sposób prosty i dynamiczny przekładają się na moja motywację. Dziękuję'

G.A

'Bardzo dziękuję za to spotkanie, było wspaniałe treściowo i merytorycznie. Choć dobiegam do 80-tki od 15 lat zrozumiałem, że muszę się STALE uczyć' 

B.M.

'Serdecznie dziękuję za możliwość udziału w szkoleniu. Szybkie tempo prezentacji, zwięzłość oraz zaakcentowanie najważniejszych punktów, w tak rozległym temacie, zmuszało do utrzymywania uwagi. "Radiowy" głos oraz nienaganna dykcja prelegenta, stanowiły dodatkowy atut. Mam kilka przemyśleń i czuję się zainspirowana do działania w wielu obszarach związanych z pamięcią.'

Z.A

'Wydarzenie bardzo ciekawe, to nie był suchy wykład, ale ciekawa lekcja

z historiami i prostymi zadaniami pomagającymi zrozumieć naukę zapamiętywania'

Z.M

Geniusz w 5 krokach

Przekonaj się jak niewiele potrzeba aby pomóc naszej pamięci i uczyć się jak mistrz. Wystarczy 5 kroków...

Makieta obozy.png

Dołącz do Akademii
Ecce Homo XXI

Zapisy do Akademii Rozwoju Ecce Homo XXI są otwarte!

Dlaczego MUSISZ zająć
się tym TERAZ?

We współczesnym,  lawinowo zmieniającym się i konkurencyjnym świecie 

jedyne źródło przewagi to szybsze uczenie się,  entuzjazm,

wykorzystanie pełni własnego potencjału i oryginalności, efektywne, twórcze myślenie, siła pracy zespołowej,  skuteczna komunikacja i wartościowe związki międzyludzkie. Kropka.

Nadchodzący świat to konkurencja, rywalizacja mózgów. Zmieni to zdecydowanie nasze życie. Za kilkanaście lat zniknie pojęcie tanich rąk do pracy, bo postęp technologiczny wygeneruje niedrogie, powszechnie dostępne roboty. Nie przebijemy się już rękami. O naszej obecności na przyszłym rynku pracy zadecydują krótkie, ale intensywne i twórcze wysiłki MÓZGU.  

 

Po minionej epoce społeczeństwa przemysłowego, w której edukacja miała umożliwią obywatelom zdobycie umiejętności czytania, pisania, liczenia i wysławiania się, żyjemy dzisiaj w społeczeństwie informacyjnym, w którym zakres potrzebnych i wymaganych umiejętności jest o wiele większy. W tym społeczeństwie liczy się dokonywanie samooceny, praca w zespole, myślenie systemowe, obsługa komputera i korzystanie z Internetu.

 

Trzeba prowadzić samodzielne badania, efektywnie czytać, pisać i notować oraz właściwie zarządzać sobą w czasie. Trzeba znać i wykorzystywać zasady logiki, sprawnie i twórczo myśleć, korzystać z systemów mentorskich, aby promować odkrytą wcześniej pełnię własnej oryginalności, nawiązywać wartościowe związki międzyludzkie i działać z entuzjazmem, skutecznie komunikując się z innymi.

 

Nic, tylko się poddać. Chyba że...

Dzisiejsza wiedza potwierdza - te metody działają ZAWSZE

Prawdopodobnie zdarza Ci się (tak jak większości ludzi) irytować się, gdy nie jesteś w stanie przypomnieć sobie nazwiska nowo poznanej osoby, numeru telefonu znajomego, daty, albo jeszcze gorzej - dlaczego wszedłeś przed chwilą do pokoju.

Czy jest sposób na całkowite pozbycie się tego typu problemów?

Jest! I to znacznie prostszy niż może Ci się wydawać...

Mnemotechniki — takie jak akronimy,  rymowanki lub bardziej zaawansowane techniki pamięciowe (n.p. Technika Słów Zastępczych, Zakładkowa Metoda Zapamiętywania, Łańcuchowa Metoda Skojarzeń) — bazują na naturalnych sposobach przechowywania informacji przez nasz mózg. Techniki te łączą nowo przyswajane informacje z wcześniej nabytą wiedzą przy wykorzystaniu naszych kanałów sensorycznych - dlatego działają tak fenomenalnie. 

Te właśnie metody, o których dowiedziałem się jeszcze w latach 80' z książek mojego pierwszego mistrza - Harry Lorayne'a (prekursora technik pamięciowych, nazywanego Yodą treningu pamięci) stanowią podstawę stworzonego przeze mnie, innowacyjnego programu Akademii Ecce Homo XXI. 

Niezależnie od tego czy z tych technik korzysta 5-letnie dziecko, czy profesor uniwersytecki, te metody działają ZAWSZE. Są na każdą głowę - Twoją również.

Rezultaty

Uczestnicy naszych szkoleń obserwują wielokrotnie (często ponad 4-krotnie) zwiększone możliwości pamięciowe dzięki wykorzystaniu tego innowacyjnego systemu.  Zanim zaczynamy w ogóle mówić o metodach efektywnej nauki i pamięci wyćwiczonej, uczestnicy programu przechodzą specjalny test pamięciowy, którego celem jest sprawdzenie jak uczestnicy radzą sobie z różnorodnymi wyzwaniami pamięciowymi - słowem, uświadamiamy Cię gdzie jesteś teraz i co możesz zmienić (poprawić) aby zacząć uczyć się błyskawicznie i w stylu raz na zawsze, niezależnie od rodzaju nowej wiedzy, jej zakresu i stopnia skomplikowania.

 

Test jest powtarzany po zakończeniu szkolenia (ze zmienionymi informacjami do zapamiętania).

W 99% przypadków, wynik końcowego testu pamięciowego jest 3-krotnie wyższy niż przy pierwszym podejściu, czas na zapamiętanie nowej informacji skrócony o ponad połowę, a retencja informacji wzrasta nawet siedmiokrotnie! 

To oznacza że bez ŻADNYCH powtórek, uczestnicy szkolenia pamiętają informacje zawarte w teście końcowym nawet przez tydzień - w porównaniu do utraty ponad 80% informacji już po jednej dobie od zakończenia pierwszego podejścia do testu.

Te same rezultaty przekładają się także na życie prywatne i zawodowe.

Aż 90% osób korzystających z naszego systemu odnotowuje znaczącą poprawę w kontekście przyspieszonego uczenia się, wiary we własne możliwości, zmniejszenia stresu związanego z nauką, motywacji 

i retencji nowych informacji.

Jakie obszary obejmuje program Akademii Ecce Homo XXI?

W zakresie treningu pamięci - poznanie nowoczesnych technik uczenia się i wykorzystywanie ich w praktyce szkolnej i zawodowej, pobudzenie synergii obupółkulowej, ćwiczenia koncentracji i uwagi, poznanie zasad Accelarated Learning, rozpoznanie własnych strategii uczenia się, notowanie przy pomocy map myśli (Mind Mapping) i zasady szybkiego czytania, uczenie się w stanie relaksu i zadania przygotowujące do udziału w Memoriadach Szkolnych i Mistrzostwach Polski w Zapamiętywaniu.

Główny wątek programowy może być też uzupełniony o podprogram „Perfect Student”, adresowany do studentów i uczniów szkół ponad licealnych, z dokładnym omówieniem 7 warunków większej skuteczności uczenia się w dzisiejszym świecie. PO POWROCIE BŁYSZCZYSZ I TYLKO TY WIESZ, JAK NIEWIELE CIĘ TO KOSZTOWAŁO… 

W zakresie treningu wyobraźni - ćwiczenia siły skojarzeń, poprawa synergii lewej i prawej półkuli mózgu (powrót do równowagi intelektualnej), podstawy rysunku artystycznego, twórcza wizualizacja, pobudzanie intuicji i podstawy twórczego myślenia; ODKRYWASZ NOWE PRZESTRZENIE WŁASNEGO UMYSŁU...

W zakresie rozwoju osobowości, kształcenia umysłu i poznania siebie

(w kontekście stylu i sposobu uczenia się) - opis i ćwiczenia automotywacji

(z elementami NLP), wynikających z ustalenia własnych ról, systemu wartości i celów życiowych, metody podejmowania lepszych decyzji, budowy wewnętrznego optymizmu, praca z podświadomością i pobudzanie intuicji, określenie własnego biorytmu, rozpoznawanie rodzajów własnej inteligencji i sposoby ich pobudzania, określanie własnego „superzłącza”, profilu własnej osobowości, typu charakteru i stylu myślenia pobudzanie ducha przedsiębiorczości, zasady skutecznego działania i zarządzanie czasem

Więc mogę z ręką na sercu i absolutnym przekonaniem zagwarantować Ci że nasz program zupełnie odmieni Twoje podejście do uczenia się i kompletnie zrewolucjonizuje Twoje możliwości pamięciowe. Niektórzy twierdzą nawet, że zupełnie odmienia życie. 

20191022_124335%255B1%255D_edited_edited_edited.jpg

Ekspresowa Poprawa Pamięci

+200%

Tempo zapamiętywania nowych informacji wzrasta dwukrotnie
 

+400%

Ilość nowych informacji przyswajanych w określonym czasie wzrasta czterokrotnie

+700%

Jakość retencji nowych informacji poprawia się nawet 7-krotnie
 

Program Akademii

30-dniowy program
Akademii Ecce Homo XXI 

Pełnowymiarowy, certyfikowany program naszej Akademii obejmuje 30 dni 

i łączy w sobie teorię z setkami praktycznych przykładów.

Mimo nazwy – Akademia to wcale nie szkoła, w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Owszem, jest dużo, nawet bardzo dużo zajęć i arcyciekawej wiedzy do wchłonięcia, ale dzieje się to w nietypowy sposób. Sposób, który pokazuje, jak człowiek może i powinien się uczyć – nie tylko o wiele szybciej i skuteczniej, ale i z prawdziwą przyjemnością (żeby nie powiedzieć radością,

a nawet uniesieniem).

 

Chodzi o coś, co nazywa się dziś w świecie Accelarated Learning (ang. „szybkie uczenie się,”) wykorzystujące w zabawie z umysłem
i wyobraźnią wszystko co masz - czym dysponujesz, co możesz w sobie znaleźć i co możesz pobudzić. Prawdziwa frajda! I prawdziwe, nowe światy do odkrycia, związane z największym skarbem, jaki masz – własnym mózgiem. Bardzo potrzebnym i Tobie, i mnie i światu.

 

A na tym polu stać nas na prawdziwe „cuda”. Wierz, nie wierz – ale program na przykład przyrody (I-sza klasa gimnazjum) opanujesz dzięki nam w  kilkanaście  godzin… Podobnie historię. Z całego roku, nie mówiąc o układzie okresowym w 3  godziny, wszystkich państw i stolic świata w tym samym czasie i innych podobnych wyzwaniach (jeśli będzie to dla Ciebie ważne i potrzebne)

Program opiera się o trzy główne osi: Pamięć. Myślenie. Rozwój i, co sprawia że naprawdę się wyróżnia, to skumulowanie w jednym miejscu warsztatów, zajęć, szkoleń, ćwiczeń, zabaw, artykułów, publikacji, wyzwań i nagrań właśnie z tego zakresu.

Gromadzimy w tym 30-dniowym planie ponad 30 lat wiedzy i doświadczeń z zakresu nowoczesnych technik uczenia się i szeroko rozumianego auto rozwoju.

Na tym właśnie polega siła naszej Akademii. Dzięki temu programowi stajesz się uczniem autotelicznym, samowystarczalnym, znającym swoje mocne strony i prawdziwe możliwości. Odkrywasz i wykorzystujesz siłę własnej oryginalności na drodze do spełnionego. udanego i szczęśliwego życia.

Całość podzieliliśmy na 2 etapy, w których zawarliśmy 9 modułów.

Oto skrótowy opis każdego z nich:

Moduł 0:
Na początek...

Przez najbliższe cztery tygodnie (podczas realizacji programu Akademii) spróbuj każdy dzień dobrze przeżyć, dbając o poniższe sprawy:

 

  • Generalnie dbaj o siebie.

  • Wysypiaj się.

  • Jedz zdrowo.

  • Zapanuj nad negatywnymi myślami.

 

Przygotuj miejsce do pracy - Twoją Strefę HiMemory! Wygodne, ciche, spokojne, z dobrym oświetleniem, przewietrzone. Pobudzające koncentrację, z inspirującymi gadżetami (jeśli już). Z możliwością poleżenia i drzemki Bez dystraktorów. I z butelką ulubionej wody do picia.

 

Stwórz swój osobisty zeszyt i miej go zawsze pod ręką. Również teczkę. Ładnie ją ozdób, daj napis Superpamięć (stwórz taki obrazek, aby powiesić go kiedyś nad łóżkiem...). Dzień zaczynaj uśmiechem, do siebie i innych (wystarczy poczuć wdzięczność; powód zawsze znajdziesz). Samodyscyplinuj się: zaplanuj dzień wieczorem (co masz zrobić nazajutrz i kiedy), nie za dużo, nie za mało, nie zapominając o rozrywce i czasie wolnym.

Moduł 1:
Accelerated Learning

Activity Based Learning (ABL) oznacza połączenie aktywności fizycznej z zaangażowaniem możliwie wszystkich zmysłów i całego układu umysł-ciało w procesie uczenia się.

Przybywa coraz więcej dowodów na to, że uczenie się "całym sobą", z wykorzystaniem wszystkich danych nam możliwości ciała, ducha i umysłu jest o wiele bardziej efektywne, niż uczenie się poprzez samo tylko uczestnictwo w lekcji (wykładzie), czytanie podręcznika czy korzystanie z programów audiowizualnych.

 

Właściwie dobrana aktywność ruchowa i własne doświadczenie przynoszą o wiele lepsze efekty niż bierne słuchanie nauczyciela, ślęczenie nad podręcznikiem, oglądanie programu telewizyjnego czy siedzenie przed komputerem.

To dlatego dzieci są mistrzami uczenia się. Dzieci uczą się najchętniej w ruchu, całym ciałem i wszystkimi zmysłami. Skuteczność tej metody sprawdza się również w świecie dorosłych. Jakość uczenia się spada, jeśli oddzielamy umysł od ciała, zapominamy o ciele (aktywności fizycznej) i używamy tylko jednej, racjonalnej i świadomie kontrolowanej części mózgu.

Zaznaczmy jednak wyraźnie: samo poderwanie uczniów z miejsc i zaangażowanie ich w zabawę ruchową nie poprawi automatycznie wyników uczenia. Nie. Dopiero wzbogacenie wysiłku intelektualnego o gimnastykę ciała i uruchomienie wszystkich zmysłów wywrze największy efekt. Komponenty tego systemu łatwo zapamiętać akronimem SIWA. Optymalne, najwyższej jakości uczenie się zachodzi wtedy, kiedy jednocześnie, na zasadzie pełnej integracji wykorzystujesz następujące kanały:

Uczysz się w ruchu i robiąc coś. Ciało i umysł to JEDNO. Jeden i ten sam fantastyczny układ – z niezwykle sprawnym elektrochemicznym i biologicznym sprzężeniem zwrotnym. Ciało jest umysłem, umysł jest ciałem.

Somatyczny

Uczysz się rozwiązując problemy i angażując twórcze myślenie. Skuteczność uczenia się zależy niepomiernie od tego, co robisz w swoim umyśle, angażując całą inteligencję, aby zrozumieć doświadczenie, stworzyć związki i połączenia, nadać sens i znaczenie, ustalić wartość i przydatność nowych informacji, i nakreślić plany ich wykorzystania.

Intelektualny

Uczysz się obserwując i rysując. Mózg myśli obrazami, a większość ludzi to wzrokowcy. Wzrokowcy uczą się najlepiej widząc przykłady z realnego życia, patrząc na diagramy, wykresy, mapy myśli, ikony i obrazki, i rysując lub wykonując trójwymiarowe modele nowych informacji i ich znaczeń.

Wizualny

Uczysz się słuchając i mówiąc. W naszych pradziejach był to podstawowy i jedyny sposób uczenia się – mity, baśnie i epiczne historie przekazywano z pokolenia na pokolenie ustnie. Porównaj Beowulf, Iliada i Odyseja Homera, Gilgamesz i wiele innych. Tradycja mówiona wymagała również wzbogacania przekazu ustnego o elementy dramatu, muzyki i różnorodność emocji

Audialny

Moduł 2:
Wyobraźnia - elektrownia pamięci

Jeśli znalazłeś się już na tym świecie i nie zamierzasz z tego zbyt szybko zrezygnować, pytanie czy warto żyć kolorowo i „ze smakiem” jest pytaniem retorycznym; życie bogate, twórcze, w stanie pozytywnych uniesień, życie pełne wrażeń, pobudzających myśli i czynów, życie z pasją - któż się nie zgodzi, że tak właśnie owo życie powinno wyglądać?

 

Rzadko, za rzadko zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że smaku, koloru życia przydaje przede wszystkim nasza WYOBRAŹNIA. Ta śmieszna rzecz, dzięki której z zachmurzonego dnia można uczynić dzień słoneczny, oglądać i cieszyć się tym, co dopiero powstanie, polepszyć pamięć, zwiększyć szybkość uczenia się, wykorzystywać siły podświadomości, zmieniać upodobania, zachowanie, lepiej wypoczywać, odmłodnieć, nawet leczyć ciało.

Rola wyobraźni w zapamiętywaniu i efektywnym uczeniu się jest nieoceniona. To dzięki niej możemy przyswajać nowe informacje raz na zawsze i to w zdumiewającym tempie, a do tego z radością i ogromną satysfakcją.

Moduł 3:
1000 słów w 1000 minut

Dwa tysiące słów przez rok? Nauka języka obcego

w kilka tygodni? Z uśmiechem? Fantastyczny plan, ale jak i czy w ogóle da się go zrealizować  w „szarej codzienności”?

Sprawdzonym sposobem okazuje się Technika Słów Zastępczych (TSZ),

jedna z trzech głównych metod pamięciowych;

​Jej wykorzystanie w praktyce i doświadczenie zdumiewającej skuteczności wymaga jedynie dobrej organizacji czasu i odrobiny samodyscypliny, którą stymuluje automotywacja. 

Mimo, że to hasło '1000 słów w 1000 minut' brzmi bardzo reklamowo, tempo takiego uczenia się jest nie tylko realne, ale leży całkowicie w możliwościach każdego tzw. przeciętnego umysłu.

 

Kluczem jest wykorzystanie w procesie uczenia się wszystkich możliwości mózgu, a zwłaszcza potencjału prawej półkuli, zarządzającej m.in. światem naszej wyobraźni, fantazji i poczuciem humoru, uruchamianych w stanie pełnego rozluźnienia ciała i umysłu. W tej metodzie trzeba zdobywać się na wysiłek twórczej nauki, związany przede wszystkim z samodzielną pracą wyobraźni i otwartość na zmiany. Bowiem jeśli chcesz uczyć się języka szybciej i skuteczniej, musisz UCZYĆ SIĘ INACZEJ niż dotąd.

Moduł 4:
Notuj jak mistrz! (OMS)

Chociaż – w co uwierz na razie na słowo – można mieć cały wykład czy przebieg narady w głowie, i to „na zawsze”, bez notowania czegokolwiek, nawet jednego słowa, notowanie, generalnie ujmując, bardzo się przydaje. Dobre notatki ułatwiają porządkowanie wiedzy i skuteczne powtórki.

 

Ale jeśli notatki są złe, pamięci na pewno nie pomogą. I to jest klucz do całej sprawy. Notatki powinny być dobre. Niestety, ciągle jeszcze posługujemy się narzuconym przez  szkołę sposobem notowania za dużo (nawet o 90%!), w złym trybie i w powodującym strukturalny bałagan pośpiechu. W rezultacie tracimy czas i energię, ograniczamy własny potencjał i masowo produkujemy notatki, które nie na wiele się przydają. Stary, tradycyjny sposób notowania tak naprawdę tworzy i utrwala bariery, ograniczające sprawność uczenia się i twórcze myślenie. A można inaczej.

 

Organiczna Metoda Studiowania, opracowana przez Tony Buzana zasadza się na wykorzystywaniu Map Myśli (MM) w czasie uczenia się i w czasie powtórek, głównie materiału pisanego i czytanego.

Jest rodzajem algorytmu, pozwalającym na zwiększenie skuteczności uczenia się i skrócenie czasu nauki - aby o wiele sprawniej przyswajać, rozumieć, magazynować, przypominać sobie i komunikować nową wiedzę. 

tsz.jpg
show.jpg
sukces.jpg
motywacja.jpg
notowanie.jpg

Moduł 5: Mądre czytanie

Zanim zaczniesz czytać szybciej, zacznij czytać „mądrzej”, z wykorzystaniem wyobraźni, logiki, zasady Pareta, własnych emocji i zmyślnie sformułowanych pytań utrwalających.

 

Już samo to sprawi, że efektywność twojego czytania wzrośnie niepomiernie. Sprawdź sam. Jak to ująć “w pigułce”?

Czytamy w Polsce ze średnią szybkością 200-250 słów/min. i nie odbiegamy w tej mierze od średniej europejskiej. Ale - co ciekawe- przychodzimy na świat z naturalną możliwością czytania w tempie 1000 słów/min., czyli co najmniej pięć razy szybciej.

 

To z założenia potrafi układ oko-mózg, tak nas wyposażyła Natura. Dlaczego więc czytamy tak wolno? Ponieważ nauczyła nas tego szkoła. Nauczyła nas czytać, tak – ale niestety wolno. Bardzo wolno. Bo nawet wspomniane 1000 słów/min. są niczym w porównaniu z obecnym rekordem. (rekordami). Mistrz Polski – ponad 35.000 sł/min., rekord świata blisko 80.000 słów/min..

 

Ale nawet bez znajomości i praktyki „szybkiego czytania”, możesz znacząco przyspieszyć czytając „mądrze”. Zacznij od czytania wnikliwego i z wyobraźnią. Czytanie z wyobraźnią czyli jak lepiej rozumieć to, co czytasz Ricki Linksman w książce „W jaki sposób szybko się uczyć” zauważa zasadnie, ze każdy wydrukowany tekst jest jedynie rodzajem transkrypcji wyimaginowanych lub rzeczywistych zdarzeń, które zostały zamienione na słowa po to, by czytający o nich mogli łatwiej dowiedzieć się, co się właściwie stało. Tekst jest więc rodzajem scenariusza filmowego, opisem akcji z udziałem aktorów.

 

A czytanie to powtórna zamiana słów w rzeczywiste lub wyobrażone działania lub idee, o których autor chciał nas poinformować. Zamieniasz słowa z powrotem w oryginalny film. Powinieneś jednak robić to po swojemu i twórczo, jak prawdziwy reżyser, który planuje ujęcia, prowadzi aktorów, mówi im co mają robić, jaki mieć wyraz twarzy, kontroluje dźwięk, kieruje akcją, itp. Kluczem do rozumienia tego co czytasz, rozumienia empirycznego jest możliwie najbardziej realistyczne zwizualizowanie tekstu, co będzie możliwe wtedy, kiedy zrobisz to zgodnie ze swoim „superzłączem”

 

Gdy wizualizujesz i urealniasz tekst, twój mózg przyjmuje wszystkie opisane w nim zdarzenia tak, jakbyś je sam rzeczywiście przeżywał, a to znaczy, że automatycznie je zapamiętasz!

 

A więc czytając dowolny tekst (nawet naukowy czy ściśle techniczny) miej wrażenie, że „widzisz” opisywane zdarzenia, sytuacje, rozmowy, itd. Widzisz film, akcję rozgrywającą się tu i teraz na ekranie umysłu i doświadczasz go zgodnie z własnymi strategiami uczenia się.

To się da zrobić zawsze. Zobacz w skrócie, o co w tym chodzi:

Moduł 6: Auto rozwój
dla każdego

Jeśli „masz już swoje lata” i ciekawi Cię życie dojrzałe - całkiem inny świat z innymi wyzwaniami, innym rytmem, ludźmi koło Ciebie,   możliwościami zwycięstw i nieuchronnością porażek – czy wiesz, czego Ci na tej drodze najbardziej potrzeba? Co będzie podstawa Twoich przyszłych sukcesów? Żebyś był nie do pokonania?

 

Niewielu ludzi to odkrywa i wie: świadomość misji/wizji własnego życia, własnych celów i przeznaczenia. Tego nie można narzucić, do tego trzeba dojść samemu – i na to znajdziesz czas właśnie w tym programie.

 

To fantastyczna, ekscytująca podroż w głąb siebie, budowanie swego życia na miarę dzieła sztuki – jeśli będziesz tego chciał, a masz wszystko, co trzeba, żeby temu zadaniu sprostać. Lepsze myślenie. Lepsza pamięć. Lepsze życie...

 

Co jeszcze?

 

Co do samego programu - nauczysz się jeszcze dwóch kalendarzy na pamięć w pół godziny, w tyle samo czasu wyłuskasz i zapamiętasz to, co najważniejsze z dowolnej książki, poznasz metodę, jak uczyć się obcego języka w tempie 1000 słów w 1000 minut, jak zapamiętywać dowolne informacje liczbowe, itp.

 

A dlaczego w dodatku nie miałbyś przygotować się do udziału w Mistrzostwach Świata (lub przynajmniej Polski) w Zapamiętywaniu, hę?

W Akademii spotkasz również wyśmienitych ludzi, także Twoich rówieśników, fajnych, bo nie tylko zainteresowanych tematem, ale i takich, którzy czegoś chcą, o coś im w życiu chodzi. I trenerów, doświadczonych
i spasjonowanych przekazem całej wspomnianej wyżej wiedzy, rosnących razem z Tobą. 

Spodziewane efekty?

 

Po ukończeniu naszego programu poradzisz sobie z dowolnym problemem pamięciowym – teraz i w przyszłości. Po co? Żebyś nie był, koleżko/koleżanko dobry w klasie, w szkole, na studiach czy w pracy – to nas nie interesuje.

Masz być najlepszy, przynajmniej w Europie! Wracasz i błyszczysz!

Jesteś GOŚĆ.  Mało kto Ci podskoczy.

 

Masz mniej roboty, więcej osiągnięć i uznania, lepsze oceny, i wyniki więcej możliwości i więcej czasu na inne fajne rzeczy, i wypoczynek i zabawę. Wzmocnisz się „w sobie”, ale przede wszystkim poznasz uniwersalne narzędzia skutecznej pracy umysłowej – bezcenna rzecz na całe życie – na lata studiów, a później pracy zawodowej.

 

Będziesz umiał coś niezwykłego, co niewielu ludzi w tym kraju potrafi. Źle mówię – bo ludzi, którzy potrafią skutecznie wykorzystywać mózg w trakcie uczenia się jest - przypomnę -zaledwie 2% na świecie (jak wynika z ostatnich badań Instytutu Buzana w Londynie)…

A czy są jakieś minusy, zapytasz? Czy wszystko „idzie z górki”? Jest tylko tak pięknie? Żeby zrealizować cały program, żebyś wyjechał z żalem, że to już koniec, poczuł „smak zwycięstwa” – tak, musisz wykazać się dobrą wolą, samodyscypliną, wewnętrzną kulturą, zachowaniem ładu wokół siebie, umiejętnością współżycia z grupą, wytrwałością w ćwiczeniach i uśmiechem w trudnych chwilach. Nie jest to więc dla każdego. Rzadko, ale zdarza się, że przyjeżdżają do nas ludzie, którzy do takiego traktowania siebie i swojej roli w świecie jeszcze nie przywykli lub nie dorośli. Wtedy uczciwie mówimy – lepiej przyjedź za rok.. Ale jestem pewien, że dasz sobie radę ze wszystkim. 

Moduł 7:
Brain & Body Exercise 

Uzupełnieniem planu Akademii Ecce Homo XXi jest innowacyjny program rozwojowy opracowany w oparciu i ideę Younger Next Year prezentowaną przez Dr Henry S Lodge w książce o tym samym tytule. 

 

Cele programu?

 

Odsapnąć, zresetować się, wyspać, odkryć siebie na nowo. Z odrobiną czynnego wypoczynku, doładowaniem energią, odkryciem nowych możliwości i radosnymi planami na przyszłość. Również żeby coś poczytać, coś przegadać (ze sobą i innymi) i spojrzeć na świat za oknem inaczej...

U nas lub w domu.

Idea: ćwiczyć i rozwijać ciało i umysł, bez karania, rygoru i ostrych wyrzeczeń, dzięki zdrowej diecie, zdrowym ćwiczeniom fizycznym i zdrowemu podejściu do życia.

Program:

1. Optymalna kondycja psychofizyczna. 14 sposobów jak NAPRAWDĘ zadbać o siebie. Oddychanie („dobry” oddech), flow i dieta. I co radzi siedmiu najlepszych lekarzy, w konsylium XXI w.?

2. Jak być młodszym (młodszą) za rok? Stopowanie procesów starzenia. Biohacking (podstawy).

3. Spacery platońskie: dziewięć scenariuszy życia. Jaki jest Twój?

4. Osiem życiowych ról i jak się w nich spełniać. Znasz swoje przeznaczenie? Powołanie?

5. Ile mamy tych inteligencji, co z nimi zrobić, jak rozwijać? Zacznij od języków. A może esperanto?

6. Nienachalnie o podstawach kreatywnego uczenia się i twórczego myślenia w praktyce. Zabawa z umysłem i wyobraźnią, z praktyką na co dzień. M.in. zapamiętywanie informacji encyklopedycznych, uczenie się języka obcego
jak pomóc w uczeniu się dzieciom i wnukom. (Domowa Akademia Rodzinna).

7. Lepsza organizacja siebie w czasie. Dzień dobrze zacząć/dzień dobrze przeżyć.

8. Porażka? Najpierw wiedzieć, skąd się wzięła, potem unikać. Zawsze cenić.

9. Harmonia życiowa. Trzy kroki do codziennej praktyki, a dziesięć do pełni życia.

10. Klucz do powodzenia i sukcesu: cele, energia, ćwiczenia i plan.

11. Co możemy dać innym i światu? 

12.  Tak naprawdę chodzi o szczęście. Jak je hołubić? Na czym wesprzeć?
Jak dążyć? Filary sztuki życia.

Moduł 8:
MyWay 

Jak wiedzieć, dokąd iść i którędy, jak się przygotować do Drogi,

co zabrać ze sobą, aby się nie zgubić, i iść pewnie i szybko.

Mimo, że brzmi to bardzo obrazoburczo, na świecie jest za mało egoizmu. Zbyt często zapominamy o sobie - o swojej oryginalności, talentach, znaczeniu i roli. O własnym szczęściu i spełnionym życiu.

 

Bierzemy udział nie w tych wyścigach, nie z tymi ludźmi, w złym czasie i nie w tym miejscu, co trzeba. Stajemy się  trybikiem wirującej coraz szybciej maszyny, w bolesnej niewiedzy, czemu się obracamy i po co całą maszyna się kręci. Wypalamy się, gubimy radość i entuzjazm, a życie – najpiękniejsza rzecz jaka nam się mogła zdarzyć – traci sens, mimo narastającego dobrobytu, wiedzy, wolnego czasu i niezłej – chociaż nie pozbawionej zagrożeń -  kondycji świata.

 

Co możesz zrobić? Zadbać bardziej o siebie, myśleć więcej o sobie. Dążyć do własnego, dobrze rozumianego szczęścia, bo tylko człowiek realizujący własne cele, świadomy siły swojej oryginalności,  zadowolony z życia
kontrolujący to życie – słowem szczęśliwy - zadba o innych i o świat. Będzie dzielił  się i pomagał. Tworzył, uczył i wychowywał. To trudne, bo często zmusza do przesuwania granic swoich możliwości do przodu, podążania samemu wyboistą i stromą drogę nie zważając na pot, wysiłek, czasem ból, ale to jedyny prawdziwie ludzki los. I droga

 

Własna Droga. MyWay. Wyrusz. Co możesz stracić?

Najwyżej życie od weekendu do weekendu, ułudę/namiastkę szczęścia, zagonienie, zmęczenie, i pustkę – przekleństwo współczesności.

Czeka Cię spotkanie z bardzo  inteligentnym i wartościowym człowiekiem. Rozmowa z nim może wiele zmienić w Twoim życiu. Sprawić, że szybciej i łatwiej wejdziesz na „swoją ścieżkę”: zrozumiesz w pełni dokąd i którędy chcesz iść (nie naśladując nikogo) i odkryjesz siłą własnej,  oryginalności (dającą naturalną przewagę we wszystkim, co robisz). Kluczem jest uświadomienie sobie w pełni odpowiedzi na pytanie ”Dlaczego?” masz się ty zająć, co implikuje również pytania „Po co?”, a zarazem „Czy warto?”, wymuszające myślenie o skutkach i cenie, którą musisz zapłacić.
Najważniejsze będzie mocne „dlaczego?”, ponieważ odpowiedź prowadzi niemal od razu do mocnego „jak”, ułatwiając pierwsze kroki;  rozum i intuicja podpowiedzą też wtedy najlepsze sposoby działania,  dające się uporządkować i zoptymalizować.


Ale po kolei. Opracowany przeze mnie 16-dniowy, rozbudowany uzupełniający program auto rozwojowy wymaga odpowiedniego podejścia. Jak z niego korzystać? 

1. Przed Tobą 16 dni inspirującej, odkrywczej i - mam nadzieję - radosnej przygody. Korzystaj. A tym inteligentnym i mądrym człowiekiem, który podsunie Ci odpowiedzi na wszystkie pytania  wyjaśni wiele nurtujących wątpliwości…. jesteś TY SAM.

 

2. Czego możesz się spodziewać w szczegółach? Po pierwsze, chcę Cię uspokoić: niczego nie będę Ci narzucać, nie będę się wymądrzać, podpowiadać jedynie słusznych rozwiązań, obrażać Twojej inteligencji. Oczekuj samodzielnego, uporządkowanego myślenia o swoich planach
i nadziejach, odkrywania mocnych i słabych stron, również talentów
uzdolnień. Poznasz prawo dwóch trójkątów, świat swoich wartości, przyjrzysz się różnym scenariuszom życia, zorganizujesz się w czasie, przekonasz, że jesteś brylantem i że możesz wesprzeć swoje działania wyobraźnią, uruchomiając maksymalną motywację i ćwicząc laserową koncentrację. Sprawdzisz, czy warto być Dżentelmenem (lub Damą), odkryjesz swoje życiowe motto, znajdziesz jego 15-sekundowy skrót
i napiszesz do mnie ważny list (a tak naprawdę do siebie), wchodząc do elitarnego Klubu 3 x 9... 
Na Drodze ku własnym Szczytom. Aby fruwać ponad nimi; inaczej nie warto...

 

Będę zaszczycony mogąc towarzyszyć Ci w tej podróży.

Życzę powodzenia z całą serdecznością i przyjaźnią.

 

3.  Jak będziesz pracował? Wykonuj każde zadanie w swoim tempie, ale poświęcając na każde jeden - najwyżej dwa dni. Czyli nie przeciągaj programu (oczywiście pomijam  przypadki losowe). Zadania wykonane i wszystkie notatki  chowaj do teczki (podpisz ją MyWay) – to bardzo ważne. Chowaj swoje notatki.. Pod memar15@wp.pl lub telefonem 511 907 880, jestem stale gotowy do konsultacji i wyjaśnień. Kiedy uporasz się z zadaniem na dany dzień, napisz do mnie mejla lub zadzwoń z informacją „Zrobiłem. Proszę dalej”.

4. Przed każdym zadaniem (na dany dzień) staraj się zawsze wprowadzić w stan relaksu – odpręż ciało, uspokój myśli,  weź 3 głębsze oddechy posłuchaj przez 1 – 2 minuty kojącej muzyki, możesz też pożonglować przez  kilkadziesiąt sekund…

5. Zwiększysz skuteczność „rozmowy ze sobą” przelewając strumień myśli na papier. To szerszy program specjalny „Free hand-writing”. Mimo, że wymaga dłuższego czasu, bardzo zachęcam.

To wszystko.
Więc „Effata!, Ruszaj!

Powodzenia!

Moduł 9:
Fruwaj!

Stwierdzenie że program Akademii Ecce Homo XXI jest obszerny byłoby ogromnym niedomówieniem. Ten program to nie tylko podsumowanie
i kondensat gromadzonej przeze mnie przez ponad 30 lat wiedzy.

 

To jedyny taki program w Polsce, łączący w sobie elementy efektywnej nauki z wykorzystaniem nowoczesnych metod pracy umysłowej, z szeroko rozumianym auto rozwojem (co jest jedynym słusznym podejściem do tej tematyki, bowiem bez określonego celu, motywacji i dyscypliny w działaniu nie można mówić o prawdziwie efektywnej nauce)

Makieta Akademia.png

Ponieważ ilość wiedzy jaką przekazujemy w ramach tego programu jest tak duża, ostatni moduł stanowi swoiste podsumowanie całości i omówienie najważniejszych wątków. W tej części naszego planu, zmierzysz się z długofalowym planem pracy własnej, trwającym aż 28 dni od zakończenia zajęć.

 

Każdego dnia, otrzymasz zadania wymagające przełożenia na praktykę metod które do tej pory omawialiśmy. Po ukończeniu planu, spotkamy się w grupie podczas zajęć online, gdzie będziesz mógł podzielić się swoimi wrażeniami, wątpliwościami czy pytaniami. Przedstawimy też drugą odsłonę testu pamięci, z którym zmierzyłeś się na początku programu. 

Podczas naszego ostatniego spotkania, pokażemy Ci jakim kolejnym wyzwaniom możesz sprostać i co zrobić aby stale praktykować poznaną dzięki Akademii wiedzę.

'Pomagamy w odkrywaniu

i rozwijaniu pełni  możliwości każdego myślącego

i czującego człowieka, aby świadomie dążąc ku swemu przeznaczeniu, dumny ze swojej oryginalności budował lepszą przyszłość swoją, bliźnich

i planety Ziemia.  A potem jeszcze dalej…'

Zainwestuj w siebie

Jak już kilkakrotnie podkreślałem… Wszystkie elementy programu Akademii Ecce Homo XXI mają wartość 8,000 zł. 

Jeśli zarejestrujesz się przed rozpoczęciem programu, za całość zapłacisz tylko 899 zł

Oddajemy zawartość tego programu w tak niskiej cenie, ponieważ

a) chcemy dawać jak najwięcej jakościowych produktów w jak najbardziej przystępnych cenach.

b) wiemy, że czasy są trudniejsze niż kiedykolwiek i chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy aby upewnić się, że pieniądze nie będą stanowić przeszkody dla ludzi chcących poznawać swoje prawdziwe możliwości intelektualne oraz, nie wahamy się powiedzieć, odkrywać swoje powołanie.

c) chcemy, żebyś zaimponował. Pokazał. demonstrował, jak wiele zyskałeś dzięki naszemu innowacyjnemu programowi i zaskakiwał sam siebie, dowodząc ludziom i światu, że jesteś prawdziwym GENIUSZEM.

Czas zmieniać świat. Wierzę że tak ogromna zniżka na ofertę którą Ci przedstawiam sprawi że skorzystasz z programu naszej Akademii, i, rzecz jasna pozwoli Ci poznać prawdziwe możliwości Twojego umysłu, pokazując, że możesz tworzyć swoje życie na miarę dzieła sztuki (do czego namawiał Leonardo da Vinci). 

 

Jest mi niezmiernie miło że przeglądasz tę stronę i mam nadzieję że dołączysz do nas podczas zajęć. 

DO DZIEŁA!

 

 Dołączam do programu Akademii Ecce Homo XXI

Marek Szurawski

Plus, jeśli dołączysz do nas już teraz, obejmować Cię będzie nasza... 

Absurdalna, 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Kiedy już zapiszesz się do naszej Akademii, będziesz chroniony przez naszą 30-dniową gwarancję 100% zwrotu poniesionych kosztów.

Zatem, jeśli uznasz że po ukończeniu programu naszej Akademii nie widzisz ZNACZĄCEJ poprawy w tempie i jakości przyswajania nowej wiedzy, nie myślisz sprawniej i lepiej, nie cieszysz się wyższą jakością życia - po prostu daj znać w ciągu 30 dni od ukończenia programu, a my zwrócimy Ci wszystkie poniesione koszty.

Podkreślę to raz jeszcze...

Jesteśmy zmotywowani przekazywaniem wiedzy na temat właściwie uczącego się mózgu i prezentowaniem potęgi auto rozwoju, aby pomóc Ci poznawać Twoje prawdziwe możliwości intelektualne i kreować Twoją wizję udanego i spełnionego życia. 

A wraz z naszą 30-dniową gwarancją, nie ponosisz absolutnie żadnego ryzyka rejestrując się na nasz program JUŻ DZISIAJ.

 Dołączam do programu Akademii Ecce Homo XXI

Co otrzymam dołączając do Akademii Ecce Homo XXI?

Uczestnictwo w 5-dniowym szkoleniu stacjonarnym,

w wybranym przez Ciebie terminie. Zajęcia są prowadzone

przeze mnie i wykwalifikowaną kadrę firmy Ecce Homo XXI

w wymiarze ok. 5h dziennie. Bazują na wiedzy gromadzonej
przeze mnie na przestrzeni ponad 33 lat i zawartej w mojej bestsellerowej trylogii książkowej: "Pamięć. Myślenie. Rozwój."

Dostęp do kursu online 'Jak się uczyć' o wartości 750 zł, w którym znajdziesz 11 modułów z nagraniami video w formie prowadzonych przez mnie mini-wykładów, o łącznej długości 5h. Do Twojej dyspozycji będą też: Skrypt z Mapami Myśli, quizy sprawdzające nabytą przez Ciebie wiedzę i dodatkowe ćwiczenia i wyzwania do każdego z modułów. 

Dostęp do kursu 'Hi! Memory - 5 minut dla pamięci',

prezentującego m.in. metody efektywnego notowania, sposoby

na zapamiętywanie dat, nazwisk, twarzy, słów obcego pochodzenia. Kurs, oparty o 23 pięciominutowe audycje radiowe (wraz ze skryptem) jest też uzupełniony o  obszerny program auto rozwojowy. Całość opiera się o 5 głównych filarów: skupienie, wyobraźnia, techniki pamięciowe, inspiracja i wyzwania. 

Natychmiastowy dostęp do dziesiątek dodatkowych materiałów cyfrowych. W chwili rejestracji, od razu otrzymasz dostęp do wszystkich naszych publikacji: książek "Jak się uczyć",
"3 zadziwiające techniki nauki języków", "Pamięć. Trening interaktywny", materiałów szkoleniowych "Perfect Pupil",

skryptu z Mapami Myśli i wyzwaniami pamięciowymi.

Dostęp do 16-dniowego programu auto rozwoju 'MyWay'
który pozwoli Ci odkryć (lub sprecyzować) Twoje cele i marzenia, wykreować Twój idealny świat, zobaczyć Twoje mocne i słabe strony, zadeklarować Twoją osobistą misję i życiowe motto, stworzyć świat Twoich wartości, poznać lepiej siebie i swoją przyszłość, zadawać sobie odpowiednie pytania i wiele więcej.

Dostęp do ponad ponad 25h nagrań prowadzonych przeze mnie szkoleń online z zakresu efektywnej nauki, autorozwoju, nowoczesnych metod pamięciowych, psychologii, kognitywistyki, auto motywacji i efektywności osobistej. Link do Playlisty z aż dziesiątkami webinarów otrzymasz od razu po ukończeniu rejestracji.

Oficjalny certyfikat ukończenia Akademii (Jeśli zasłużysz! - ocena bardzo dobra w Teście końcowym). 

Materiały szkoleniowe,  książki "3 Techniki nauki języków", "Pamięć. Trening interaktywny", "Jak się uczyć", a także skrypt do kursu Hi! Memory - 5 minut dla pamięci.

Zaproszenie na podsumowujące zajęcia online po ukończeniu programu, które pozwolą Ci rozwiać wątpliwości związane z nabytą wiedzą, zadać nam nurtujące Cię pytania i usystematyzować nabytą wiedzę.

Możliwość skorzystania z naszej 30-dniowej gwarancji,

zacznij dzisiaj! Jeśli po ukończeniu naszego programu nie odczujesz znaczącej poprawy w tempie i jakości przyswajania nowej wiedzy, zwrócimy Ci 100% poniesionych kosztów bez zadawania pytań.

Akademia Ecce Homo XXI: najczęściej zadawane pytania

Masz jakieś pytania lub wątpliwości? Oto najczęstsze z nich

Dla kogo jest ten program?

Akademia Ecce Homo XXI To rozbudowany program edukacyjny dla każdego dorosłego człowieka, chcącego poznać pełnię swoich możliwości intelektualnych. Łączy w sobie elementy merytoryczne, dydaktyczne i wychowawcze i ma na celu wyrobienie w uczestnikach nowych nawyków uczenia się, prowadzących do istotnego zwiększenia skuteczności tego procesu i odkrywania zapomnianej radości bycia uczniem.

 

Holistyczne traktowanie tematu i związane z tym pobudzenie całego mózgu i potencjału ucznia, zwłaszcza wyobraźni i kreatywności, stawianie rozmaitych wyzwań i pokonywanie barier wymusza mimochodem wejście człowieka na drogę samorealizacji i autorozwoju, uczy odwagi, samodyscypliny, zwiększa wiarę w swoje siły i możliwości, co jest najlepszą inwestycją przed wkroczeniem w udane, spełnione i szczęśliwe życie.

Czym różni się ten program  od alternatyw dostępnych na rynku?

Nasza Akademia wykorzystuje jedyny w Polsce program łączący w sobie nowoczesne techniki efektywnej nauki z szeroko pojętym auto rozwojem. Aby być uczniem doskonałym, trzeba bowiem być przede wszystkim szczęśliwym człowiekiem, tj. zmotywowanym, świadomym swoich celów, swojej oryginalności i misji/wizji swojego życia. 

Wiedza zawarta w tym programie ma swoje korzenie u prekursorów mnemotechnik, metod efektywnej nauki i twórczego myślenia - takich nazwisk jak Harry Lorrayne, Tony Buzan, Brian Tracy i Edward de Bono. 

Tak zwane "przełomy" w różnych dziedzinach nauki i techniki, wyznaczające kamienie milowe w rozwoju cywilizacji to bardzo często powrót do idei znanych, ale zapomnianych lub odkrywanych na nowo, tyle, że wzbogaconych o doświadczenia i wiedzę czasów współczesnych. Tak jest w przypadku sztuki skutecznego uczenia się i zapamiętywania, której podwaliny położyli starożytni Grecy i które stały się podstawą współczesnego systemu,

zwanego Accelarated Learning.

Co odkryli współcześni Arystotelesa, Platona i Ajschylosa, i oni sami? Drogą genialnej intuicji, przy okazji? Że o sprawnym, szybkim uczeniu się decydują przede wszystkim bujna nieskrępowana wyobraźnia i siła naszych skojarzeń. Wiedza czyli pamięć, w połączeniu z energią wyobraźni rodzą również nasz potencjał twórczy. Grecka bogini pamięci - Mnemozyna, Zeus i 9 Muz - ich potomstwo - tak naprawdę zamieszkali w synergicznie współpracującej lewej i prawej półkuli ludzkiego mózgu.

I w tym względzie do dzisiaj właściwie nic się nie zmieniło, z wyjątkiem, być może, szczegółów technicznych i metodycznych, no i rzeczy najważniejszej: żeśmy skutecznie naukę Greków zapomnieli, odchodząc w stronę nagminnego wykorzystywania pamięci mechanicznej, czyli żmudnego powtarzania i zwykłego kucia....

Najwyższy czas na "przełomową" powtórkę.

Dla nas współczesnych to nie tylko potrzeba chwili, ale już konieczność.

W dzisiejszym lawinowo zmieniającym się i konkurencyjnym świecie, w którym codziennie trzeba stawiać czoła tak wielkiej ilości wyzwań szybsze, skuteczniejsze uczenie się to jedyne źródło przewagi i warunek rozwoju całego mózgu i własnej osobowości.

 

Tylko mózgiem wygrasz. Póki żyjesz jesteś UCZNIEM. Życie jest nieustannym uczeniem się. Dlaczego nie miałbyś stać się Mistrzem na tej drodze? Tak opanować tę sztukę, aby móc o sobie powiedzieć: Perfect Student, Uczeń Doskonały?

Zapraszam na prawdziwą przygodę intelektualną nie tylko dla lubiących wyzwania. Przekonaj się sam, co to znaczy UCZYĆ SIĘ TWÓRCZO i jak bardzo może to zmienić Twoje życie!

Czy potrzebuję jakiejś konkretnej wiedzy aby dołączyć do tego programu?

Nie!

Najbardziej fenomenalną zaletą tego programu jest fakt, że może z niego korzystać KAŻDY. Niezależnie od wykształcenia i posiadanej wiedzy. 

Przez przekorę żartujemy nawet  czasem, że im "gorszą" masz pamięć,
tym lepiej!

Wprawisz się wówczas w prawdziwe zdumienie, kiedy po ukończeniu tego programu, wyzwania pamięciowe które przyprawiały Cię o ból głowy, staną się banalnie proste i zabawne. Co z kolei znacząco przełoży się na Twoją samoocenę i wiarę w Twoje możliwości. Nie tylko w 'pamięciowym" obszarze, co jest warte każdych pieniędzy...

Ile zajmuje ukończenie programu?

Kiedy dołączysz do Akademii, najpierw będziesz uczestniczył w intensywnym, 5-dniowym szkoleniu. Zajęcia odbywają się w naszym Ośrodku w wymiarze ok. 5h dziennie. Celem zajęć będzie przedstawienie Ci metod efektywnej nauki w teorii i praktyce, na konkretnych przykładach. 

Po wyjeździe otrzymasz specjalny, 28-dniowy plan pracy własnej; aby go zrealizować, będziesz potrzebował około 15 minut dziennie. W planie znajdziesz wyzwania pamięciowe oraz ćwiczenia utrwalające, a także rozbudowane załączniki (np. Jak zapamiętywać sny, jak efektywnie czytać. itp.)

 

Po ukończeniu planu, zaprosimy Cię na spotkanie online, podczas którego podsumujemy omawianą podczas zajęć wiedzę i zadania z Planu pracy własnej.  Przeprowadzimy także test końcowy, dzięki któremu sprawdzisz o ile poprawiła się Twoja pamięć (szansa na specjalny certyfikat).

Jak liczne są grupy zajęciowe?

Zajęcia prowadzimy w grupach maksymalnie 8-osobowych, co pozwala na bardzo indywidualne podejście do każdego z uczestników. 

Co się stanie kiedy dołączę do Akademii?

Nasza oferta dotyczy tylko tej edycji Akademii Ecce Homo XXI.

Tylko przez ograniczony czas (do rozpoczęcia pierwszych sesji zajęć) aplikujemy zniżkę w wysokości 6701 zł.

Rejestrując się dzisiaj zapłacisz za wszystkie materiały i uczestnictwo

w zajęciach za JEDYNIE 3,299 zł (Dołącz do nas!)

Ponadto, bezpośrednio po rejestracji, otrzymasz dostęp do całej zawartości cyfrowej przewidzianej dla uczestników naszego programu.

Szczerze mówiąc, patrząc na ilość materiałów, które opracowywałem przez prawie połowę mojego życia, które oddajemy w tak niskiej cenie, nie sądzę żeby ta promocja się powtórzyła. 

Zatem...

Jeśli zastanawiałeś się nad przystąpieniem do naszej Akademii.

 

Właśnie TERAZ jest najlepszy moment. Lepszego nie będzie.

Zapisz się tutaj.

Makieta obozy.png

Dołącz do Akademii
Ecce Homo XXI

Zapisy do Akademii Rozwoju Ecce Homo XXI są otwarte!

wceen logo.png

Od ponad 30 lat propagujemy ideę właściwie  uczącego się mózgu
w Polsce i na świecie.

FUNDACJA WCEEN
ul. Rosy 3B, 20-516 Lublin
NIP: 9462732127
Regon: 526399727
Tel./fax +48 81 503 28 45
Tel. 530 145 699
e-mail: fundacjawceen@gmail.com

Firma

Usługi

Rozwiązania

© 2023 WCEEN. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Gwarancja | RODO | Regulamin | Q.B.F.F.F.S

bottom of page