top of page
słoń logo_edited.png

Wychodzenie z rutyny

Zaktualizowano: 3 gru 2020

Wszyscy ulegamy trendom. Może chodzić o popularny aktualnie serial, styl ubierania czy wykonawcę, którego poznaliśmy przez to, że jest o nim głośno. Jest to aktualnie bardzo częste, ale prowadzi do rozleniwienia się, odpuszczenia sobie poszukiwań. Czerpiąc tylko z tego co w modzie, ograniczamy swoje horyzonty i (często niechcący) zamykamy się na ciekawe, wartościowe treści. Najgorsze jest to, ze wiele z nich jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Do tego dochodzi fakt, ze kwarantanna rozleniwiła nas wszystkich, stymulacja jest nam potrzebna bardziej, niż kiedykolwiek. Najlepiej byłoby skończyć tutaj słowami "znajdźcie sobie zajęcie", ale jako, ze ludzie z natury są leniwi, przygotowałem kilka stron, które pozwolą choć na chwile przekłuć bańkę strefy komfortu i spróbować czegoś nowego.178 darmowych ebooków - zarówno powieści, jak i treści popularnonaukowych i samorozwojowych:


Darmowe filmy z kanonu klasyki polskiego kina:


Kurzgesagt - bardzo ciekawy kanał na YouTube, niecodzienne tematy poruszone w interesujący sposób, z przejrzystymi animacjami a nawet polskimi napisami:


Najlepsze jest to, że znalezienie tych propozycji zajęło mi pięć minut - pomyślcie ile możecie znaleźć w ciągu godziny! Ponadto, zamiast w „Popularne dzisiaj” wejdźcie w zakładkę „Dokumentalne” na Netflixie. Zamiast oglądać po raz kolejny Riverdale czy Przyjaciół, spróbujcie sięgnąć po coś, czego nie wybieracie na codzień. Jeśli lubicie komedie romantyczne - włączcie dla odmiany western albo musical. Usuńcie na tydzień Tik Toka a zainstalujcie jakąś aplikacje z newsami. Zamiast zapętlać ostatni album The Weeknda włączcie sobie jedną z przygotowanych przez Spotify playlist jazzowych albo jeszcze lepiej - posłuchajcie podcastu. I tutaj znowu mogę zaproponować kilka ciekawych opcji. Kryminatorium, Kryminalne Historie i Prawdziwe Zbrodnie, jak nie trudno się domyślić, są podcastami o tematyce "true crime". 7 Metrów pod Ziemią to ciekawe i dające do myślenia wywiady z nieoczywistymi gośćmi, a jeśli lubicie posłuchać niezobowiązującej rozmowy dwóch znajomych, włączcie sobie Dwóch Typów Podcast.Starajmy się próbować nowych rzeczy, przecież to jedyny sposób by jakkolwiek się rozwijać! W 2018 roku niecałe 40% Polaków przeczytało jakąkolwiek książkę, sami przed sobą odpowiedzcie sobie na pytanie "czy jestem w tej mniejszości?". Z kolei, jeśli spytacie znajomych ze szkoły czy pracy o ostatni obejrzany przez nich film, dowiecie się co aktualnie leci w telewizji albo wyświetla się na głównej na Netflixie.

Najlepiej zróbcie sobie listę. Codziennie róbcie coś inaczej niż zazwyczaj. To nie muszą być duże rzeczy - posłodźcie rano kawę miodem a nie cukrem, nałóżcie tę koszulkę, która zawsze wydawała się zbyt przykuwająca wzrok, spróbujcie innego smaku ulubionego napoju albo obejrzyjcie wiadomości na innej stacji niż na codzień. Liczy się jedno - zróbcie coś niestandardowego.Jeśli skorzystacie z chociaż jednej, dwóch podanych przeze mnie propozycji, nie odpuszczajcie. W myśl zasady małych kroków - kaizen - co jakiś czas wprowadzajcie w życie kolejny pomysł (najlepiej własny), a za rok będziecie w zupełnie innym miejscu (i to tylko dzięki sobie.) Świat wokół nas zmienia się szybciej niż kiedykolwiek, wiec dlaczego wciąż pozwalamy sobie na prokrastynacje?

119 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page